Életbe lépett a nyári vasúti menetrend

A Balaton felé jóval több vonat közlekedik.

2026. június 20-án életbe léptette a MÁV a főszezoni, nyári menetrendet. A társaság munkatársai hónapok óta dolgoztak azon, hogy a rendelkezésre álló járművekkel, infrastruktúrával és kapacitásokkal a lehető legutasbarátabb megoldások kerüljenek kialakításra – írta posztjában Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

A legfőbb változások azokat érintik, akik a Balatonra szeretnének utazni vagy onnan utaznának tovább. A nyári időszakban nagyjából kétszer annyi járat közlekedik a magyar tengerhez háromszoros ülőhelykapacitással. A buszok is sűrűbben járnak ilyenkor a tóhoz, illetve a Balaton környékén.

Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb vonatra az első balatoni állomásig kötelező helyjegyet váltani. Ezt a MÁV annak érdekében vezette be, hogy garantáltan legyen minden utasnak ülőhelye és ne legyenek a szerelvények túlzsúfoltak.

Kerékpárt minden vonaton lehet szállítani, ám az egyes járatok kapacitása eltérő. A menetrendi keresőkben külön piktogramokkal jelzik, mely vonatokat ajánlják azoknak, akik kerékpárral szeretnének utazni. A főbb kerékpár-kapacitású vonatokon a biciklik fel- és lerakodását diákmunkások segítik.

Az Utasellátó szolgáltatás több InterCity vonaton is elérhető. A Balaton IC-ken étkezőkocsi is van, míg a Kék Hullám járatokon bisztrókocsik találhatók. Utóbbiakon gyors, meleg ételeket, szendvicseket, snackeket, harapnivalókat, frissítő italokat és édességeket is kínálnak.

Az egyes vonatokra akár online is lehet jegyet vásárolni. Erre a https://jegy.mav.hu/ weboldalon, valamint a MÁVPlusz applikációban is lehetőség van. Utóbbi Android, illetve iOS operációs rendszerrel működő okostelefonokra egyaránt telepíthető.

Nyitókép: Pixabay

Mások ezt olvassák

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük